Jeśli twój pies lub kot kuleje, przychodzimy z pomocą. Zwyrodnienie stawów u psa i kota – Sprawdź skład naszego „wyrobu medycznego”


SKŁAD

Aqua, Polyvinylpyrrolidone, Gold Solution Colloidal.

Cechy charakterystyczne REGEN-JOINT:
Barwa bordowo-czerwona                                      Widmo UV-VIS                                     Średni rozmiar koloidów złota

                     

Lepkość w temperaturze 37,2 °C                                      pH

                            

Dlaczego w REGEN-JOINT zostały zastosowane nanocząstki złota, a nie postacie jonowe (jony srebra, jony złota)?

W REGEN-JOINT są koloidy złota, metalicznego, niejonowego (o średnicy cząstek złota 10-20 nm).

  • Koloidy złota charakteryzują się wysoką aktywnością biologiczną: działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne (udowodnione naukowo działanie, skuteczne hamowanie: Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Enterococcus hirae, Pseudomonas aeruginosa, Candida albicans).

 

  • Wspomagają działanie przeciwzapalne, wpływając na aktywność m.in. COX-2 (Cyklooksygenaza 2 – forma indukowalna, której ekspresja ma miejsce tylko w tkankach objętych procesem zapalnym, a jej hamowanie ma kluczowe znaczenie w działaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych); wpływając na działanie Interleukiny-1 beta – w wyniku łączenia się grup SH oraz NHz powierzchnią złota (duża powierzchnia aktywna – aktywność koloidów).

 

  • Wielkość koloidów złota w REGEN-JOINT wynosi 10-20 nm (porównanie z jonami: 0,85 Å, czyli 0,085 nm). Wielkość, duża powierzchnia aktywna oraz wysoka energia powierzchni, znacząco wpływają na właściwości adsorpcyjne, reaktywność materiałów, aktywność przeciwdrobnoustrojową. Silne oddziaływanie koloidów złota umożliwia wpływ na  białka stanu zapalnego, umożliwiając rozpoczęcie procesu regeneracji.

 

  • Koloidy złota otoczone zastosowanym polimerem są plastyczne, mają zdolność odkształcać się podczas pracy, po czym wracają do pierwotnego kształtu.

 

  • Roztwór jonów złota jest żółty, natomiast roztwór koloidów złota w zależności od stężenia ma barwę od różowej do bordowo-czerwonej (rubinowa). Kolor koloidów złota (dotyczy to również koloidów srebra, tu barwa zmienia się od żółtej do brunatnej) jest wynikiem ich specyficznego oddziaływania ze światłem.

 

  • Jony nie są plastyczne, nie mogą być otoczone przez polimer, a więc nie pełnią funkcji takiej jak koloidy. Są one szybko usuwane są z organizmu w wyniku wypłukiwania. Same jony srebra reagują z jonami chlorkowymi i tworzą związek chlorek srebra, który precypituje (wypada z roztworu), a w konsekwencji tracą swoje wspierające właściwości.

Dlaczego polimer PVP?

W REGEN-JOINT zastosowano PVP (Poliwinylopirolidon):

  • Biomateriał bezpieczny, używany od wielu lat w preparatach krwiopochodnych, farmaceutyce (produkcja leków), okulistyce, w chirurgii naczyniowej (stenty), opatrunkach hydrożelowych, kosmetologii, przemyśle spożywczym.

 

  • Polimer jest trudny do biologicznego rozłożenia z uwagi na brak specyficznych enzymów degradujących, jak w przypadku np. kwasu hialuronowego (hialuronidaza), czy kolagenu (kolagenaza).

 

  • W REGEN-JOINT jest on niezbędnym stabilizatorem koloidów złota, który nie pozwala na ich aglomerację (zespalanie się), wpływa korzystnie na wielkość (mała dyspersja rozmiaru), kształt i trwałość w długim okresie czasu; dlatego też koloidy długo zachowują swoje dobroczynne właściwości i są bezpieczne dla organizmu.

 

  • Dzięki tak opracowanej i opatentowanej metodzie, koloidy złota, otoczone właściwym polimerem zachowują się jak „naoliwione kulki w łożysku”, znacząco zmniejszając tarcie. Podczas pracy będą się odkształcać, potem wracają do pierwotnego kształtu. Ma to współmierne przełożenie na sprawność, niezawodność i trwałość działania preparatu, na co wskazują wyniki badań tribologicznych poliwinylopirolidonu.